Reis september 2023
onbeperkt plaatsen beschikbaar
Formaliteiten voor Belgische staatsburgers
Om naar Egypte te reizen volstaat een Elektronische identiteitskaart indien je minder dan 30 dagen verblijft. Hou er rekening mee dat je paspoort of identiteitskaart nog minstens 6 maanden geldig moet zijn bij aankomst. Indien je reist met een Elektronische identiteitskaart dien je ook extra identiteitsfoto mee te nemen. Wanneer je met een Internationaal paspoort reist, is een extra foto niet vereist. Er geldt een visumplucht, deze kan je bij aankomst verkrijgen.
Voor alle andere nationaliteiten, neem contact met de bevoegde autoriteiten. Gelieve ons hierover te informeren bij het reserveren van uw reis.
Munt
De lokale munt is het Egyptische pond (afkorting EP). In- en uitvoer ervan is beperkt. Wij raden je aan euro’s mee te nemen. Deze worden overal aanvaard, behalve beschadigde briefjes. Wisselen kan in de hotels en de banken.
Klimaat
Egypte heeft een woestijnklimaat. Tijdens de wintermaanden is het aangenaam overdag en zijn de nachten koel. In de zomer is het warm, zwoel in het noorden en droog in het zuiden met aangename avonden.
Gezondheid
Er zijn geen inentingen verplicht. De risico’s op malaria zijn miniem voor de reizigers die niet buiten de toeristische sites gaan. Opgelet voor de bijna onvermijdelijke darmstoornissen. Wij raden u aan uitsluitend water uit flessen te drinken en ijsblokjes te vermijden. De Egyptische thee is zeer lekker en verfrissend. Vergeet geen muggenmelk. Vermijd grote temperatuurverschillen tussen de warmte buiten en de frisse airco en wees voorzichtig wanneer u gaat zonnen. Ga niet baden in de Nijl.
Fooien
Op alle schepen ter wereld is een percentage voorzien voor de bemanning, dus ook in Egypte. Daarbij komen nog de fooien voor de lokale gidsen en chauffeurs en voor de dragers en anderen. Je moet rekenen op € 6,00 per persoon per dag, dag van vertrek en van aankomst inbegrepen (ter plaatse cash te betalen).
Cruise op de Nijl
Dit is de meest aangename manier om Egypte en de Nijl te ontdekken. Aan boord wordt alles in het werk gesteld om u onvergetelijke momenten te doen beleven. Tijdens de tea-time, zijn koekjes en thee voorzien terwijl u de eeuwige landschappen bewondert. U proeft van de lokale keuken tijdens de oosterse avond met show en muziek. Voor de triple kajuiten wordt een opklapbed bijgezet, waardoor de ruimte aanzienlijk kleiner wordt. U moet er rekening mee houden dat een schip op de Nijl enig lawaai maakt. In alle kajuiten, voor- of achteraan, boven of beneden, wordt het geluid van de motoren wel waargenomen. Neem oordopjes mee. In het laagseizoen, door te weinig deelnemers of door onderhoud van de schepen, is het mogelijk dat de cruise voorzien wordt aan boord van een ander schip van dezelfde categorie en met hetzelfde programma.
Vaarschema schip
Dit kan worden gewijzigd als gevolg van diverse vertragingen (de sluis van Esna, het lage waterpeil van de Nijl of Egyptair-vluchten). Het programma van de cruise hangt af van veel externe factoren. Alle bezoeken zullen uitgevoerd worden maar de volgorde kan soms verschillen.
Het dagelijkse leven
Vrijdag is de rustdag. De banken en kantoren zijn die dag gesloten.
Electriciteit
220 volt.
Foto’s – video
Om op bepaalde sites te filmen, zal men je vragen hiervoor te betalen. Voor fototoestellen zijn er geen formaliteiten.
Talen
De officiële taal is het Arabisch. Maar in de toeristische centra kan u ook goed terecht met Frans en Engels.
Bagage
Er is een bagage van maximum 23 kilo toegestaan per persoon. Je mag ook een handbagage van maximum 8 kilo per persoon meenemen in het vliegtuig.
Gastronomie
Oosterse en Europese keuken. Het plaatselijke bier is van goede kwaliteit. Probeer ook de lokale wijnen.